AGROQUATRO A.Ş, 2014 yılının son çeyreğinde genel olarak bitki besleme ürünlerinin tanıtımı ve pazarlaması amacı ile İzmir'de faaliyet geçmiş bir firmadır. Ürünlerini FRANSA merkezli olan DE SANGOSSE, İSRAİL merkezli ICL ve TÜRKİYE merkezli olan HEXAGON firmalarından tedarik etmektedir.

 

DE SANGOSSE, firması dünya çapında faaliyet gösteren 30 yıllık bir geçmişe sahip olup çalışmaları içersinde tohum ıslahı, mollusidler, bitki besleme ürünleri, Adjuvandlar ve pod avcıları olan dünya üzerinde bir çok noktada hizmet veren bir firmadır.

 

ICL ,firması dünyanın en büyük gübre şirketlerinden biridir. Beş kıtada tek bir kaynaktan gelen geniş bir yelpazede yüksek performanslı çözümler sunmaktadır. Üretim tesisleri en yüksek standartları sağlamak için İSO 9001 2008 belgesine sahiptir. IS0 14001 sertifikalı çevre koruması öncelik sağlar.

 

HEXAFERM, Hayvansal ve bitkisel atık kaynaklı komposttan üretilen tek organomineral gübre markası HEXAFERM; içerisindeki organik madde ve hümik fülvik asitler ile toprağın yapısını iyileştirmeyi, toprağa bağlı mineralleri çözmeyi, elementel kükürt ile pH'ını dengelemeyi, izelementler ile de kaliteli ürün gelişimini mümkün kılıyor.

 

Sürdürülebilir verimli tarım anlayışıyla toprağı, yani geleceğimizi düşünen HEXAFERM; Ekim 2016 itibariyle Bilecik'te faaliyete geçen dünyanın en büyük organomineral gübre üretim tesislerinden biri olan Pazaryeri Tesisi'nde tamamen hijyenik şartlarda üretiliyor. Firması yıllık 175 bin ton üretim kapasitesine sahip olan bu tesiste üretilen HEXAFERM mekanize tarımda kullanıma uygun granül formunda olup granüllerin her birinde bitkilerin ihtiyaç duyduğu organik madde ve bitki besinleri bir arada bulunduruyor. Bu sayede içeriğinin tamamının bitkiler tarafından kullanılmasına imkan sağlıyor.

 

Güçlü iş ortakları ile piyasaya adım atmış olan AGROQUATRO'nun öncelikleri yenilikçi, daha etkin daha ekonomik ürünleri üreticilere sunmak ve onları bilinçlendirip ülke ekonomisine ve ürün verimliliğine katkıda bulunarak, konularında uzmanlaşmış Ziraat mühendisi kadrosu ile tüm Türkiye çapında faaliyet göstermektir.

oris

+90 232 273 60 60

All rightS reserved. Copyright 2016 Agroquatro.